نگارش SOP و CV - ترجمه کده
امتیاز بدهید

نگارش SOP و CV

در سالیان اخیر به دلیل تغییرات تکنولوژی،دسترسی های بیشتر و آسان تر به وب سایت های دانشگاه های خارجی،تغییر رویکرد محصلین و دانش پژوهشان کشورمان و امکانات،خدمات و تسهیلات ویژه ای که در دانشگاه های معتبر خارجی ارائه میشود تمایل به تحصیل در دانشگاه های اروپایی،آمریکایی و کانادایی به شدت افزایش یافته است.جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های خارجی با توجه به سطح دانشگاه،کشور مقصد،رشته تحصیلی و ... از متقاضیان درخواست میشود که مواردی را به عنوان ملزومات آماده و ارسال نمایند.از جمله این ملزومات میتوان به نمره آزمون GRE و یا GMAT،نمره آزمون IELTS و یا TOEFL ،ریز نمرات دوره کارشناسی و یا دوره کارشناسی ارشد،CV و SOP اشاره نمود.SOP(مخفف "Statement of Purpose" است که به معنای "بیانیه هدف" میباشد)یکی از مهمترین و موثرترین مولفه ها در اخذ و یا عدم اخذ پذیرش میباشد زیرا نمره آزمون GRE و یا GMAT،نمره آزمون IELTS و یا TOEFL،ریز نمرات دوره کارشناسی و یا دوره کارشناسی ارشد قادر نیستند که رویکرد آکادمیک،بینش و اهداف متقاضی را تبیین نمایند؛از این رو بیانیه هدف(SOP) میتواند به صورت استادانه و دقیق پیشینه تحصیلی،رویکرد پژوهشی،بینش،شخصیت،آینده ی پژوهشی و کاری متقاضی پس از پایان تحصیلات در دانشگاه مورد نظر،اهداف آتی شما،دلایل انتخاب دانشگاه مورد نظر و وجوه تمایز شما نسبت به سایر رقبا را بیان نماید.با توجه به اینکه تعداد زیادی از متقاضیان یک دانشگاه خاص شرایط نسبی تقریبا مشابهی را از نظر نمرات آزمون زبان انگلیسی،نمره آزمون استعداد تحصیلی و ... دارند(زیرا متقاضیان ابتدا شرایط و نمرات پذیرفته شدگان سال های گذشته دانشگاه مورد نظر را بررسی نموده و بر اساس اینکه نمرات آزمون ها و شرایط خود را نزدیک به پذیرفته شدگان سالیان گذشته دیده اند اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه مذکور نموده اند)،نگارش صحیح و متمایز SOP میتواند نظر کمیته پذیرش را نسبت به شما جلب نماید و نقشی اساسی و سرنوشت ساز در دادن پذیرش به شما ایفا نماید.

 

 

تعداد لغات بیانیه هدف(SOP) بر اساس ضوابط دانشگاه مورد تقاضا ممکن است بین 350 تا 2000 لغت متغیر باشد.بیانیه هدف(SOP) در برخی دانشگاه ها با عنوان "بیانیه شخصی"(Personal Statement) نیز شناخته میشود. برخی دانشگاه ها و مراکز آکادمیک در وب سایت خود قالب SOP،حداکثر تعداد لغات SOP،بخش های تشکیل دهنده SOP،مواردی که حتما میبایست در SOP قید گردد و ... را مشخص مینمایند. اما برخی دانشگاه های دیگر قالب ویژه ای را مشخص نمیکنند و تنها از شما میخواهند که در هنگام نگارش SOP خود قالب استاندارد و تایید شده بین المللی را مدنظر قرار دهید.یک بیانیه هدف(SOP) خوب و تاثیرگذار میبایست پاسخ سوالات زیر را در بر داشته باشد:

- دلایل شما برای انتخاب دانشگاه مورد نظر چیست؟

- دانشگاه مورد نظر چه ویژگی هایی خاصی دارد که شما شرایط تحصیلی و پژوهشی خود را متناسب با آن دیده و ترغیب شده اید که جهت اخذ پذیرش از آن دانشگاه خاص اقدام نمایید؟

- دانشگاه مورد نظر چه تاثیراتی را میتواند در آینده شغلی و پژوهشی شما داشته باشد و دوره مورد نظر چگونه میتواند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری نماید؟

- وجه تمایز شما نسبت به سایر متقاضیان چیست و شما چه شرایط و ویژگی های خاصی دارید که میتواند نظر مساعد کمیته پذیرش را جلب نماید تا اینکه آنها بر آن اساس به شما پذیرش دهند؟

- برنامه ها و ساختار دانشگاه و دانشکده مورد نظر چگونه میتواند شما را در راه اثبات لیاقت و شایستگی هایتان یاری نماید؟

- اهداف آتی تحصیلی،پژوهشی و شغلی شما چیست و پس از اتمام دوره مذکور چه برنامه ها و اهدافی را دنبال خواهید کرد؟

 

 

بیانیه هدف(SOP) چه چیزی نیست:

- بیانیه هدف(SOP) نسخه داستانی CV شما نیست. در صورتی که CV شما به شکل صحیح و دقیقی تهیه شده باشد به تنهایی و به خوبی میتواند پیشینه تحصیلی،عنوان پایان نامه دوره کارشناسی و یا کارشناسی ارشد شما،مقالات چاپ شده،تجربیات کاری و پژوهشی شما،مدارک حرفه ای اخذ شده و... را تبیین نماید و نیازی به تکرار مکررات در قالب بیانیه هدف(SOP) نمیباشد. SOP شما میبایست به صورت مستقل به تبیین نگرش،شخصیت،اهداف پژوهشی و شغلی،دلایل انتخاب دانشگاه مورد نظر،استعداد های ویژه و وجوه تمایز شما نسبت به دیگر متقاضیان،دلایل عدم موفقیت و یا شکست های احتمالی شما،علت ایجاد وقفه ما بین دوره های تحصیلی و.... بپردازد.به این نکته توجه داشته باشید که دلایل شما میبایست منطقی و قانع کننده باشد به گونه ای که بتواند کمیته پذیرش را به این نتیجه برساند که شما لیاقت گرفتن پذیرش از دانشگاه مورد نظر را دارید.بیانیه هدف(SOP) داستان سرایی و سرهم کردن دلایل و استدلال های واهی و بدون منطق نیست.

- بیانیه هدف(SOP) رقابت انشاء نویسی ما بین متقاضیان نیست.در عین حال که میبایست نگارش SOP از نظر قواعد دستوری زبان انگلیسی،فصاحت و شیوایی صحیح باشد اما نگارش SOP در قالب جملات سنگین ادبی هیچ گونه تاثیری در تصمیم نهایی کمیته پذیرش نخواهد داشت زیرا کمیته پذیرش به دنبال این است که SOP شما تبیین کننده نگرش،شخصیت،اهداف پژوهشی و شغلی،دلایل انتخاب دانشگاه مورد نظر و ... باشد تا اینکه آنها بتوانند بر اساس اطلاعات موجود در SOP شما با ویژگی ها و طرز تفکر شما بیشتر آشنا شده و از میان متقاضیان بهترین گزینه را جهت دادن پذیرش انتخاب نمایند.

 

 

انواع خدمات بیانیه هدف(SOP):

- نگارش بیانیه هدف(SOP): این نوع خدمت ویژه کاربران گرامی ای میباشد که تمایل دارند نگارش بیانیه هدف(SOP) ایشان به صورت کامل و صفر تا صد توسط کارشناسان مجموعه "ترجمه کده" انجام شود.

 

- ویرایش و بهینه سازی SOP: این نوع خدمت ویژه کاربران گرامی ای میباشد که پیش از این اقدام به نگارش بیانیه هدف(SOP) نموده اند و اکنون تمایل دارند که کارشناسان مجموعه "ترجمه کده" بر اساس اطلاعات تحصیلی و پژوهشی کاربر محترم، SOP ایشان را بررسی نموده و نسبت به ویرایش،بهینه سازی و متمایز کردن  SOP ایشان اقدام نمایند.

 

- ارائه مشاوره در زمینه نگارش SOP: این نوع خدمت ویژه کاربران گرامی ای میباشد که تمایل دارند در رابطه با نحوه نگارش SOP،محتوای SOP،بخش های مختلف SOP،بهینه سازی SOP و... با کارشناسان مجموعه "ترجمه کده" مشورت نموده و سپس خود(کاربر محترم) اقدام به نگارش بیانیه هدف(SOP) نمایند.

 

- تحلیل SOP از پیش نگاشته شده و ارائه راهکارهای بهینه سازی: این نوع خدمت ویژه کاربران گرامی ای میباشد که پیش از این اقدام به نگارش SOP خود نموده اند و اکنون تمایل دارند بیانیه هدف(SOP) ایشان توسط کارشناسان مجموعه "ترجمه کده" مورد تحلیل و ارزیابی قرار گیرد.در این نوع خدمت پس از بررسی SOP و اطلاعات تحصیلی و پژوهشی کاربر گرامی،کارشناسان مجموعه "ترجمه کده" راهکارها و پیشنهادهایی را جهت اصلاح،بهینه سازی و متمایز کردن SOP ایشان ارائه مینماند و پس از آن کاربر محترم خود اقدام به پیاده سازی راهکارها و پیشنهاد های ارائه شده مینماید.

 

 

فرآیند ثبت سفارش و نگارش بیانیه هدف(SOP):

- کاربر گرامی وارد پنل کاربری خود میشود و از منوی "ثبت سفارش خدمات"، سفارش SOP خود را ثبت مینماید.

- کارشناسان مجموعه "ترجمه کده" سفارش و نوع درخواست ایشان را بررسی نموده و فاکتور سفارش بیانیه هدف(SOP) را صادر میکنند.(صدور فاکتور از طریق ایمیل و اس ام اس به اطلاع کاربر گرامی میرسد)

- کاربر محترم وارد پنل کاربری خود شده و از طریق منوی "پیگیری سفارش های خدمات" فاکتور سفارش را مشاهده نموده و در صورت تمایل از طریق منوی "تکمیل سفارش" که در پایین فاکتور قرار دارد به درگاه بانک ملت متصل شده و زحمت پرداخت هزینه سفارش را میکشد.

- پس از تکمیل سفارش،کارشناسان واحد SOP مجموعه "ترجمه کده" فرم اولیه نگارش SOP را به کاربر گرامی ایمیل میکنند و ایشان فرم را تکمیل نموده و به واحد SOP ارسال مینمایند.

- پیش نویس نسخه فارسی بیانیه هدف(SOP) شما توسط کارشناس منتخب مجموعه "ترجمه کده" تهیه میگردد و سپس به کمک شما  ارتقا و بهینه سازی SOP اجرا میشود.

- نسخه انگلیسی بیانیه هدف(SOP) شما نگارش شده و با کمک و نظرخواهی از شما ارتقا و بهینه سازی مجدد SOP انجام میشود.

- بیانیه هدف(SOP) منحصر بفرد،متمایز و شخصی سازی شده تقدیم شما میگردد.

 

 

شناخت صحیح و کامل ساختار و نحوه نگارش بیانیه هدف(SOP)،تاثیر شگرف و قابل توجهی بر کیفیت و تاثیرگذاری بیانیه هدف(SOP) خواهد داشت.کارشناسان خبره واحد بین الملل موسسه "ترجمه کده" با چندین سال فعالیت در زمینه نگارش صفر تا صد بیانیه هدف(SOP)،ارائه مشاوره و راهکار به کاربران گرامی در زمینه چگونگی نگارش بیانیه هدف(SOP)،بهینه سازی بیانیه هدف(SOP) و متمایز سازی هر چه بیشتر بیانیه هدف(SOP)،تجربه های موفق زیادی را پشت سرگذاشته و توانسته اند با تکیه بر تجربه و دانش خود شانس این عزیزان را جهت اخذ پذیرش افزایش داده و تعداد قابل توجهی از دانش پژوهشان کشورمان را در راه گرفتن پذیرش از دانشگاه های مورد نظر خود یاری نمایند. پس از مطالعه این صفحه و مرور اطلاعات ارائه شده در زمینه چگونگی نگارش بیانیه هدف(SOP) چنانچه به این نتیجه رسیدید که ممکن است کارشناسان واحد SOP مجموعه "ترجمه کده" بتوانند به نحوی شما را یاری نمایند با افتخار در خدمت شما خواهیم بود.

  

 

 

ردیف

نام بسته پیشنهادی تهیه SOP

توضیحات بسته پیشنهادی تهیه SOP

دوره مورد تقاضا

تعرفه زمان عادی

تعرفه زمان نیمه فوری

تعرفه زمان فوری

زمان تقریبی

1

بسته ویژه نگارش SOP شخصی سازی شده

نگارش گام به گام SOP،تحلیل اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی-پژوهشی کاربر گرامی، بازبینی نگارشی،بهینه سازی،ویرایش نامحدود 

کارشناسی ارشد

 180000 تومان

270000 تومان

360000 تومان

عادی:

15 روز

نیمه فوری:

10 روز

فوری:

5 روز

دکتری تخصصی

230000 تومان

345000 تومان

460000 تومان

رزیدنسی(تخصص پزشکی)

280000 تومان

420000 تومان

560000 تومان

2

نگارش SOP شخصی سازی شده با حداکثر 1 بار ویرایش

ویژه کاربران گرامی ای میباشد که تمایل دارند نگارش SOP خود را به صورت کامل و صفر تا صد به کارشناسان مجموعه "ترجمه کده" بسپارند.

کارشناسی ارشد

130000 تومان

195000 تومان

260000 تومان

عادی:

15 روز

نیمه فوری:

10 روز

فوری:

5 روز

دکتری تخصصی

180000 تومان

270000

تومان

360000

تومان

رزیدنسی(تخصص پزشکی)

230000

تومان

345000

تومان

460000

تومان

3

نگارش SOP شخصی سازی شده جهت ارائه به یک دانشگاه خاص

(با حداکثر 1 بار ویرایش)

ویژه کاربران گرامی ای که در زمان تهیه SOP دانشگاه خاصی را جهت اخذ پذیرش انتخاب کرده اند و تمایل دارند که SOP ایشان ویژه آن دانشگاه خاص تهیه گردد. 

کارشناسی ارشد

150000

تومان

225000

تومان

300000

تومان

عادی:

15 روز

نیمه فوری:

 روز10

فوری:

5 روز

دکتری تخصصی

210000

تومان

315000

تومان

420000

تومان

رزیدنسی(تخصص پزشکی)

240000

تومان

360000

تومان

 

480000

تومان

4

بازبینی و بهینه سازی SOP ردیف های 2 و 3

این بسته ویژه کاربران گرامی میباشد که از خدمات ردیف 2 و 3 جدول استفاده نموده اند و تمایل دارند SOP نگاشته شده بیش از 1 بار بازبینی،ویرایش و بهینه سازی گردد.

کارشناسی ارشد

50000 تومان

در بازه زمانی متناسب با ردیف های 2 و 3

دکتری تخصصی

رزیدنسی(تخصص پزشکی)

5

بازبینی کیفی،ویرایش و بهینه سازی SOP از پیش نگاشته شده

این بسته ویژه کاربران گرامی میباشد که SOP خود را نگاشته اند و اکنون تمایل دارند SOP ایشان توسط کارشناسان مجموعه "ترجمه کده" بازبینی گردیده و بهینه سازی شود.

کارشناسی ارشد

60000

تومان

90000

تومان

120000

تومان

عادی:

7 روز

نیمه فوری:

 روز4

فوری:

2 روز

دکتری تخصصی

رزیدنسی(تخصص پزشکی)

6

ارائه مشاوره در زمینه نگارش SOP

این بسته ویژه کاربران محترمی میباشد که تمایل دارند از مشاوره کارشناسان مجموعه "ترجمه کده" استفاده نموده و پس از آن کاربر گرامی اقدام به نگارش SOP خود نماید.(مشاوره به صورت تلفنی)

کارشناسی ارشد

30000 تومان

30 دقیقه مشاوره

دکتری تخصصی

رزیدنسی(تخصص پزشکی)

7

سفارشی سازی SOP برای دانشگاه های جدید

این بسته ویژه کاربران گرامی میباشد که نگارش SOP ایشان توسط کارشناسان مجموعه "ترجمه کده" انجام شده است و اکنون تمایل دارند SOP مذکور جهت ارائه به دانشگاه جدیدی سفارشی سازی گردد.

کارشناسی ارشد

60000

تومان

90000

تومان

120000

تومان

عادی:

7 روز

نیمه فوری:

4 روز

فوری:

2 روز

دکتری تخصصی

رزیدنسی(تخصص پزشکی)

 

 

 

 

Link: http://www.tarjomekade.com/page/نگارش-SOP-و-CV-65.html

ارتباط با ما

نام و نام خانوادگی *
پست الکترونیکی *
متن پیغام *
CAPTCHA Image تصویر جدید