رشته تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی تصویب گردید - ترجمه کده
امتیاز بدهید

رشته تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی تصویب گردید

تاریخ انتشار: 93/5/13

 

توسط قطب علمی تکنولوژي آموزشي پزشکي و با مشارکت گروه آموزش پزشکی دانشکده پزشکی، راه اندازي رشته تکنولوژي آموزشي در علوم پزشکي در دانشگاههاي علوم پزشکي کشور به تصويب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي رسيد.

مدیر گروه آموزش پزشکی با اشاره به اينکه يکي از وظايف اصلي قطب، تربيت نيروهاي توانمند است، اظهار داشت: در اين راستا با تلاش چند ساله، کوريکولوم(برنامه آموزشي) دوره کارشناسي ارشد ناپيوسته رشته تکنولوژي آموزشی در علوم پزشکي در اين قطب تدوين و نخستين بار در کشور به تصويب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي رسيد.

دکتر عباس مکارم با بيان اينکه پس از تصويب، دستورالعمل اجرايي آن از سوي معاونت آموزشي وزارت بهداشت به دانشگاههاي علوم پزشکي سراسر کشور ابلاغ شده است، اظهار داشت:‌ دانشگاهها نيز بر اساس ظرفيت و توانمندي مي توانند براي راه اندازي اين رشته اعلام آمادگي کنند.

وي با اشاره به اينکه براي راه اندازي اين رشته در دانشگاه علوم پزشکي مشهد نيز اعلام آمادگي شده است، خاطر نشان کرد:‌ راه اندازي اين رشته در دانشگاههاي علوم پزشکي کشور از جمله مشهد منوط به تاييد نهايي گروه ارزياب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي و با توجه به امکانات و تجهيزات آموزشي هر دانشگاه است.

مدیر گروه آموزش پزشکی با اشاره به اينکه راه اندازي اين رشته گام موثري در تقويت برنامه ريزي و فناوري آموزشي در حوزه پزشکي به شمار مي رود، افزود: دانش آموختگان گروه پزشکي، کارشناسي ارشد و کارشناسان مرتبط مي توانند در اين رشته ادامه تحصيل دهند.

وی پيش بيني کرد: در صورت تاييد گروه ارزياب وزارت بهداشت، اين رشته از سال آينده در دانشگاه علوم پزشکي مشهد دانشجو خواهد پذیرفت.

 

منبع: پرتال دانشگاهی

Link: http://www.tarjomekade.com/news/رشته-تکنولوژی-آموزشی-در-علوم-پزشکی-تصویب-گردید4.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
* این وب سایت هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.