اصلاح طرح سنجش و پذیرش دانشجو - ترجمه کده
امتیاز بدهید

اصلاح طرح سنجش و پذیرش دانشجو

تاریخ انتشار: 1394/12/11

 

عضو کمیسیون آموزش تحقیقات مجلس با اشاره به ایراد دیوان عدالت اداری بر بخشی از طرح سنجش و پذیرش دانشجو که منجر به بازگشت دادن طرح از شورای نگهبان شد، گفت: در جلسه کمیسیون، مقرر شد با همکاری وزارت علوم، طرح اصلاح شود.

عطاءالله سلطانی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ایراد دیوان عدالت اداری بر بخشی از طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی که منجر به بازگشت دادن طرح از شورای نگهبان شد، گفت: در این جلسه، پس از بحث و بررسی مقرر شد با مشورت و همکاری کمیسیون آموزش، وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری، طرح اصلاح شود.
به گزارش فارس، شورای نگهبان در اعلام نظر خود درباره طرح مذکور اعلام کرده بود:
«انجام کلیه وظایف و اختیارات مقرر در این قانون باید با رعایت سیاستهای کلی نظام و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد» و الاّ اطلاق ماده ۲ طرح، مغایر اصل ۵۷ قانون اساسی است.
همچنین در این ماده، عبارت «تصویب مقررات» ابهام دارد، باید روشن شود چنانچه شامل تصویب آیین‌نامه و بخشنامه توسط غیر وزیر هم شود، مغایر اصل ۱۳۸ قانون اساسی می‌باشد.
علاوه بر این با توجه به وظایفی که در این مصوبه برای شورای مزبور در نظر گرفته شده است، وجود اعضاء غیردولتی در ترکیب آن، مغایر اصل ۶۰ قانون اساسی است.

 

منبع: مرجع دانشگاهی کشور

Link: http://www.tarjomekade.com/news/اصلاح-طرح-سنجش-و-پذیرش-دانشجو3.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
* این وب سایت هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.