آخرین اخبار از تغییرات در رشته مطالعات زنان - ترجمه کده
امتیاز بدهید

آخرین اخبار از تغییرات در رشته مطالعات زنان

تاریخ انتشار: 93/5/1

 

در تازه ترین جلسه شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی، رشته های مطالعات زنان و مبانی اسلامی ایرانی پیشرفت بررسی شد.

مرجع دانشگاهی کشور به گزارش خبرگزاری مهر، در جلسه ۸۸ شورای تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، گزارش "کارگروه مطالعات زنان" پیرامون سرفصل‌های رشته "حقوق زنان در اسلام" در مقطع دکتری توسط رئیس کارگروه مزبور ارائه شد.
به گفته محمد اسحاقی - دبیر کارگروه مطالعات زنان، این رشته یک بار در دانشگاه تربیت مدرس با مجوز "شورای تحول و ارتقای علوم انسانی" پذیرش دانشجو داشته و در تدوین سرفصل‌ها از تجربیات این دوره استفاده شده است. این سرفصل‌ها با همکاری اساتید حوزه و دانشگاه و بازخوانی نظرات ارائه شده توسط این افراد تدوین و تنظیم شده است.
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، ادامه داد: در تدوین سرفصل‌های مقطع دکتری سعی شده تا دروس پایه که شامل یک دوره مطالعاتی پیرامون تأثیر نظرات فمینیستی در حقوق زنان است، گنجانیده شود. در این سرفصل‌ها سعی شده تا اهمیت زن در نظام حقوقی اسلام در قالب دروسی مانند فقه کیفری، فقه حقوقی لحاظ شود.
دستور دوم جلسه شورای تحول و ارتقای علوم انسانی طرح و بررسی رشته "مبانی اسلامی ایرانی پیشرفت" و "الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت" بود.
غلامرضا جمشیدیها در این گزارش، گفت: رشته‌های دانشگاهی "مبانی اسلامی ایرانی پیشرفت" برای مقطع کارشناسی ارشد و "الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت" برای مقطع دکتری تدوین شده است. طرح گفتمان "پیشرفت" از جانب مقام معظم رهبری "مدظله‌العالی" ضرورت توجه به این رشته‌ها را بیش از پیش نمایان می‌سازد.

 

منبع: مرجع دانشگاهی کشور

 

Link: http://www.tarjomekade.com/news/آخرین-اخبار-از-تغییرات-در-رشته-مطالعات-زنان1.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
* این وب سایت هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.